u źródeł natury
STRONA GŁÓWNA | O NATURZE 2000 | MAPA | SCENARIUSZE ZAJĘĆ | LINKI | O PROGRAMIE U ŹRÓDEŁ NATURY | O ŹRÓDŁACH

 

U źródeł Natury - Pakiet edukacyjny dla gimnazjów: NATURA 2000 i inne formy ochrony przyrodyProjekt jest elementem większego programu edukacyjnego "U źródeł Natury" realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" od stycznia 2009 roku.

Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 oraz pozostałymi formami ochrony środowiska. Projekt obejmuje wydanie i rozdystrybuowanie dwustronnej ściennej mapy Polski w skali 1 : 550 000. Strona pierwsza to mapa ochrony środowiska - Natura 2000 i inne formy ochrony przyrody, a na stronie drugiej znajdzie się katalog zdjęć gatunków chronionych objętych programem Natura 2000. Dodatkowo powstanie broszura ze wskazówkami metodycznymi dla nauczycieli, która będzie rodzajem podręcznika użytkowania pakietu edukacyjnego. Zawierać będzie opis pakietu edukacyjnego i sposobu jego wykorzystania w nauczaniu młodzieży w zakresie ochrony środowiska naturalnego w Polsce i Europejskiej Sieci Ekologicznej „NATURA 2000”. Planujemy także przeprowadzić działania edukacyjne bezpośrednio w szkołach mające na celu zwiększenie stanu wiedzy nt. sieci "Natura 2000". Wraz z mapą i broszurą szkoły gimnazjalne do których skierowany jest projekt zaproszenie dla nauczycieli na szkolenia związane z planowanymi działaniami aktywizującymi dla uczniów. Zadaniem szkół które przystąpią do aktywnego udziału w projekcie będzie zorganizowanie szkolnej wystawy, składającej się z 10 plakatów. Po wystawie oprowadzać będzie przeszkolona grupa uczniów pod kierunkiem nauczyciela. Uczniowie zorganizują także inne wydarzenia np. debatę, apel, projekcję filmu, dyskusję, napiszą artykuł do gazetki szkolnej a nawet do lokalnej gazety, podejmą działania na rzecz ochrony przyrody w swojej okolicy, zorganizują wycieczkę do obszarów objętych "Naturą 2000".
Koordynatorka projektu: Aleksandra Bogusiak, tel. 42 632 81 18, kom. 519 326 986, aleksandra.bogusiak@zrodla.org.pl.Aktualności projektu:


:: Zapraszamy na seminaria poświęcone Naturze 2000 w 18 miastach na obszarze całego kraju. Najbliższe szkolenia:
17 listopada – Częstochowa
19 listopada - Opole
25 listopada - Kraków
25 listopada - Szczecin
5 listopada - Piotrków Tryb.
26 listopada - Katowice
26 listopada - Wrocław
26 listopada - Lublin
koniec listopada - Białystok
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału, tel. 042 632 81 18, kom. 519 326 986, aleksandra.bogusiak@zrodla.org.pl Więcej informacji tutaj

:: W szkołach zgłoszonych do projektu odbywają się wystawy wraz z imprezami towarzyszącymi poświęcone Naturze 2000. Do 30 stycznia 2010 czekamy na sprawozdania z działań.

 
 
.
 
U źródeł Natury

Witamy na archiwalnej (2009) stronie projektu
„U źródeł Natury”, którego głównym celem było zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 oraz pozostałymi formami ochrony środowiska.


PAKIET DLA GIMANZJÓW

PAKIET DLA LICEÓW

 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org


1,5% podatku na zieloną edukację
Sponsorzy programu:


logo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej.
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein
i Norwegię poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego
Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego,
a także ze środków budżetu
Rzeczpospolitej Polskiej w ramach
Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Partnerzy programu:


.

.Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.